Majówka w Górach – Beskid Żywiecki

BeskidyDo długiego weekendu majowego mamy jeszcze trochę czasu, ale już warto pomyśleć o spędzeniu tych kilku dni w górach. A czyż jest lepsze miejsce, niż okolice Korbielowa? Poniżej prezentujemy szlaki, którymi można zwiedzić spory kawałek tego pięknego miejsca. Pamiętajmy o dobrych butach, ciepłej kurtce (i ubraniu się "na cebulkę"!), czymś na głowę i oczywiście o butelce wody w plecaku. Niech nas porwie przygoda!

 

 

Szlak Żółty 
Korbielów (Smrek) -> Hala Miziowa, czas przejścia 2 godz. (powrót, z górki 1 godz. 15 min) 

Szlak Niebieski
Korbielów (Smrek) -> Przełęcz Przysłopy (847 m n.p.m), czas przejścia 1 godz. (powrót 30 min) 

Szlak Zielony
Korbielów (Jontek)-> Hala Miziowa, czas przejścia 1 godz. 45 min. (powrót, z górki 1 godz. 15 min) 

Szlak Czerwony
Korbielów (Korbielów-Granica 809 m n.p.m)-> Hala Miziowa, czas przejścia 1 godz. 45 min. (powrót, z górki 1 godz. 15 min) 

Szlak Czarny
Hala Miziowa -> Pilsko (1557 m n.p.m), czas przejścia 30 min. (powrót 30 min) 

Szlak Czarny
Przełęcz Przysłopy (847 m n.p.m) -> Uszczawne -> Malorka (1051 m n.p.m) -> Góra Gawory (1145 m n.p.m) -> Hala Jodłowcowa -> Skałka -> Hala Miziowa, czas przejścia 2 godz. (powrót, z górki 1 godz. 30 min) 

Najciekawszy, najbardziej urozmaicony i po prostu – dla nas – najprzyjemniejszy jest szlak na Halę Miziową i Pilsko. To taka trochę mieszkania szlaków niebieskiego i czarnego , zaś z Korbielowa do Hali miziowej dojdziemy tym szlakiem w 3 godziny. W drugą stronę mamy z górki i możemy wybrać szlak Żółyt, zajmie to nam raptem półtorej godziny. Dłużej, jeśli zdecydujemy się podziwiać piękne widoki i robić zdjęcia – co z pewnością nastąpi.

Z Korbielowa i Pilska oczywiście można się także wybrać szlakiem na Babią Góre, Rysiankę, Lipowską, Krawców Wierch i inne. Warto odkryć je wszystkie i cieszyć się pięknem naszych wspaniałych gór!

Autor: Paweł

Podziel się tym postem

Wpisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>