Ośrodek Narciarski Pilsko

jeden ze stoków na PilskuPilsko ma wysokość 1557 m n.p.m., co sprawia, że jest on drugim najwyższym, po Babiej Górze, szczytem górskim w Beskidzie Żywieckim. Nic więc dziwnego, że co roku cieszy się dużym zainteresowaniem narciarzy i snowboardzistów.

Dodatkowy atut tego miejsca to Ośrodek Narciarski „Pilsko” w Korbielowie, który u boku Kasprowego Wierchu jest najwyżej położonym ośrodkiem narciarskim w Polsce. Został on bowiem zbudowany na wysokości 708 m n.p.m, tym samym możecie jeździć na najwyżej położonych trasach w całych Beskidach!

Wybierając się na Pilsko otrzymacie do dyspozycji dziesięć wyciągów, w tym jeden krzesełkowy (z Polany Strugi na Halę Szczawiny) o długości aż 1536 metrów. Możecie dostać się nimi na cztery rodzaje tras o łącznej długości ponad 20 kilometrów: bardzo łatwe (oznaczone kolorem zielonym), łatwe (niebieskim), trudne (czerwonym) oraz bardzo trudne, które mają kolor czarny.

 

MAPKA STOKÓW


Miłośnicy białego szaleństwa na start!

Zróżnicowany stopień trudności i kąt nachylenia wahający się od 30 do 45% sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego jest to idealne miejsce na rodzinny wyjazd bądź wypad ze znajomymi. Nie wszystkie stoki są jednak oświetlone, dlatego planując swój dzień weźcie to pod uwagę, gdyż trasy nieoświetlone są czynne jedynie od 8.00 do 16.00, podczas gdy oświetlone do ok. 20.00-21.00, w zależności od frekwencji.

 

Cennik skipassów ON Pilsko w Korbielowie

Korzystać z wyciągów można na różne sposoby, dlatego każdy może wybrać wariant najkorzystniejszy dla siebie. Do wyboru są zarówno skipassy czasowe (od 25 zł za godzinę), jak i ilościowe (od 4 zł za jeden wjazd).


Nauka jazdy dla początkujących

Oczywiście przy stoku, prócz góralskich knajp czy namiotów, gdzie można zjeść ciepły posiłek, znajduje się również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, więc planując przyjazd do Korbielowa nie musicie mieć własnych nart czy snowboardu. Nie musicie nawet umieć jeździć, gdyż na terenie miejscowości działają szkoły nauki jazdy.

I to również dla najmłodszych! Przedszkole Dimbo posiada wyciąg talerzykowy o długości 200m, wyciąg taśmowy o długości 50m, wyciąg wyrwirączka o długości 100m oraz kilka tras zjazdowych przystosowanych do umiejętności początkujących.

W przedszkolu ruszyły już zapisy na sezon 2013/2014. Dla przykładu: kurs pięciodniowy, po dwie godziny, kosztuje 390 zł. Na jednego instruktora przypada ok. 5 dzieci, zaś w cenie, prócz szkolenia narciarskiego, opieki i wyciągu, macie również kompletny sprzęt narciarski dla waszego dziecka (czyli kask, narty, buty). Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie Dimbo.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nieustannie, 24 godziny na dobę, nad bezpieczeństwem osób w Beskidach czuwa Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Warto więc wybierając się na Pilsko zapisać sobie w pamięci telefonu komórkowego numer ratunkowy: 601-100-300.

 

Nowości w sezonie zimowym 2013/2014

Najważniejszą zmianą jest nowy wyciąg krzesełkowy o długości 700 metrów, który dowiezie miłośników białego szaleństwa na szeroką, dośnieżaną i doświetlaną trasę na linii Kamienna – Solisko. Jest to pierwszy etap modernizacji całego ON Pilsko. Tutaj przeczytasz więcej o nowym wyciągu na Pilsko.