Ostatnia szansa na śnieżne Pilsko!

Ostatnia szansa na śnieżne PilskoJak się okazuje wciąż mamy szansę podreptać troszkę po śniegu wybierając się do Pilska. Oczywiście o nartach można tylko pomarzyć, ale warto zaznaczyć, że ostatnie płaty śniegu zdobią jeszcze nasze ulubione szczyty. Taki widok bardziej uatrakcyjnia sens wdrapywania się na górę, nieprawdaż? W końcu jeszcze trochę i po białym puchu zostaną nam tylko wspomnienia. Najstrarsi górale zwykli mawiać, że tak wyczekiwane przez nas prawdziwie ciepłe dni nadejdą dopiero wtedy, gdy ostatni płatek śniegu zniknie z górskich szczytów. 

Wiąże się z tym pewna ciekawostka – z wieloletnich obserwacji wiemy, że śnieg w Beskidzie Żywieckim utrzymuje się naprawdę stosunkowo długo. Czasami biel zalega na szczytach górskich nawet do początku maja! Jest to związane z panującym w okolicy specyficznym mikroklimatem. Jak widać jest realna szansa na ujrzenie odrobiny śniegu nawet podczas majówkowej wędrówki! 

Autor: Paweł

Podziel się tym postem

Wpisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>