Pozostałe Atrakcje w Korbielowie

Planując swój pobyt w Korbielowie warto zainteresować się nie tylko głównymi atrakcjami, takimi jak liczne szlaki turystyczne czy dobrze przygotowane trasy narciarskie, lecz również szeregiem innych, które niewątpliwie wzbudzą zainteresowanie wśród całej rodziny. Nawet jeśli chcecie cały dzień szaleć na nartach bądź snowboardzie lub też zwiedzać piękne okolice wokół tej śląskiej miejscowości, to i tak warto poświęcić choć jeden dzień, by spróbować „czegoś innego”.

 

Zimowe atrakcje

W okresie zimowym szczególnie polecamy dwie z nich:

  1. Skutery śnieżne, którymi możecie udać się na wycieczkę po okolicy. Jazda tymi maszynami, które potrafią rozpędzić się do ponad 100km/h, dostarczy wam niezapomnianych wrażeń. Oczywiście, wszystko odbywa się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Jest to jednak, niestety, droga przyjemność. Godzinna jazda skuterem kosztuje ok. 300 zł. 
  2. Snowtubing, czyli zjeżdżanie ze zbocza korzystając z… gumowych dętek! Atrakcja dostępna jest przy wyciągu narciarskim Cypisek, gdzie znajduje się specjalnie przygotowany do tego celu tor. By korzystać z tej zabawy na śniegu żadne wstępne przeszkolenie nie jest potrzebne.

Ponadto wiele hoteli i pensjonatów ma w swojej ofercie organizowanie na życzenie klientów kuligów, dlatego jeśli chcielibyście uczestniczyć w tego typu wydarzeniu, najlepiej podczas rezerwacji dokładnie wypytać o szczegóły (w tym o minimalną ilość osób).

 

Letnie atrakcje

W okresie letnim, prócz pieszego zwiedzania pięknych okolic Korbielowa, warto również skorzystać z przejażdżek konnych lub odbyć wycieczkę rowerową.

W Korbielowie znajduje się wypożyczalnia rowerów górskich, którymi można udać się na zwiedzanie okolicy i zabytków. Jeśli szukacie przewodnika górskiego, który mógłby was oprowadzić po najciekawszych miejscach wokół Korbielowa skontaktujcie się np. z Krystyną Walas (http://www.krystynawalas.korbielow.co/).

Jeśli zaś chodzi o przejażdżki konne, to w Korbielowie hodowane są konie huculskie, które należą do rasy koni górskich. Ich wysokość nie przekracza półtora metra (zazwyczaj ok. 140 cm), jednak wyróżniają się siłą, inteligencją i łagodnym charakterem, z tego też powodu chętnie wykorzystywane są do hipoterapii. W Korbielowie znajduje się stadnina (http://www.polonina.com.pl/index.php?id=stadnina), która – oprócz noclegu – oferuje także jazdy konne. Godzina jazdy pod opieką instruktora kosztuje ok. 45 zł.

 

Aktywny wypoczynek

Jak widzicie, bez względu na porę roku, wybierając się na Pilsko możecie liczyć na szereg rozrywek, które dostarczą wam niezapomnianych wrażeń. Jest to kolejny argument, dlaczego planując swój urlop w Polsce warto wziąć pod uwagę Beskid Żywiecki.