Szczyrk

Jeśli byliście już w Korbielowie i zastanawiacie się, do jakiej teraz udać się miejscowości na ferie zimowe polecamy Szczyrk. Słynie on z licznych tras narciarskich, które zadowolą zarówno osoby początkujące, jak i doświadczonych miłośników szaleństw na śniegu.

Szczyrk to niewielkie miasto w województwie śląskim (mniej niż 6000 mieszkańców), do którego corocznie przyjeżdżają tysiące turystów z całej Polski i z zagranicy.

 

Idealne miejsce dla całej rodziny

Wybierając się do Szczyrku nie musicie ani mieć własnego sprzętu, ani nawet umieć jeździć na nartach! Wszystko znajdziecie na miejscu – zarówno wykwalifikowanych instruktorów jazdy na snowboardzie czy nartach, jak i świetnie wyposażone wypożyczalnie.

Kierunkowy do Szczyrku to (+48)33, jeśli więc szukając noclegu będziecie dzwonić pod inny numer stacjonarny, oznacza to, że właściciel nie mieszka obecnie w tej miejscowości.

 

Kilkadziesiąt tras o różnym stopniu trudności

W okolicach Szczyrku jest 30 tras zjazdowych, od bardzo łatwych (oznaczonych kolorem zielonym), przez łatwe (niebieskim) i trudne (czerwonym), a skończywszy na bardzo trudnej, która ma kolor czarny. Co ciekawe, dostęp do tras rozkłada się prawie po równo na dwa ośrodki.

Do 13 tras dostaniecie się jadąc do Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego „Czyrna-Solisko”, zaś w przypadku siedemnastu pozostałych – do Centralnego Ośrodka Sportu – Kolej Krzesełkowa na Skrzyczne.

W Szczyrku znajduje się również kompleks narciarski „Biały Krzyż”, który mieści się przy ulicy Grabowej 26, na Przełęczy Salmopolskiej. Wyposażony jest on w dwa wyciągi narciarskie: wyciąg orczykowy „Biały Krzyż” o długości trasy ok. 300 m oraz wyciąg talerzykowy „Bartuś” o długości trasy ok. 200 m. W czasie ferii wyciągi czynne w godz. 8:00 – 20:00 i są stale ratrakowane, oświetlone i dośnieżane.

Jeśli chcecie zobaczyć, jakie obecnie są warunki pogodowe w tym miejscu możecie sprawdzić to dzięki kamerce internetowej, która przekazuje obraz na żywo: http://oognet.pl/content/player/1180

Na Białym Krzyżu jest również stworzony dla miłośników snowboardu Lulagoga Park. Na jego terenie znajdują się takie atrakcje jak m.in. prosta rura (7m), łamaniec (8,5 m 3/1,5/4), wallride czy beczki.

 

Gratka dla fanów biegów narciarskich

Przy ul. Sosnowej znajduje się z kolei specjalnie przygotowana trasa dla narciarstwa biegowego, która ma aż 1850 metrów długości. Została ona tak zaprojektowana, by można było na niej uprawiać narciarstwo biegowe zarówno przez osoby zaawansowane, jak i narciarzy stawiających dopiero pierwsze kroki w tej dyscyplinie.

 

Inne zimowe atrakcje

W sezonie zimowym w okolicach Szczyrku możecie poszaleć nie tylko na nartach czy snowboardzie, ale również i na skuterach śnieżnych. Dla przykładu, firma Kamelleon organizuje Snow safari, czyli przejazdy najnowszymi modelami skuterów śnieżnych. Co ważne, nie wymagane jest wcześniejsze doświadczenie, gdyż jak napisano na stronie kamelleon.pl "naszymi klientami są w 90 procentach osoby, które nigdy wcześniej nie jeździły na skuterach".

 

Zimowe szaleństwa

W okresie zimowych w Szczyrku miłośnicy szaleństw na śniegu nie mają szans szybko znudzić się licznymi trasami, które oferuje ta miejscowość. Jeśli więc szukacie nowych tras do zjeżdżania – Szczyrk będzie dla was dobrym wyborem.