Wyciąg Krzesełkowy Baba

Wybierając się na zimowe szaleństwo na Pilsko, warto zacząć przygodę z nartami bądź snowboardem od łagodnej, spokojnej trasy. Idealną jest ta, do której dotrzecie wyciągiem krzesełkowym Baba. 

Stacja dolna wyciągu znajduje się w Korbielowie (przeczytaj więcej o tej miejscowości), zaledwie ok. 200 metrów od wyciągu nr 1 Ośrodka Narciarskiego Pilsko. Droga dojazdowa jest bardzo łatwa. Jadąc ulicą Beskidzką od strony Żywca musicie na skrzyżowaniu z ulicami Graniczna i Szczyrbok, skręcić w prawo w tę drugą. Dojedziecie nią do parkingu, w pobliżu którego jest zarówno wyciąg, jak i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, a także ośrodek wypoczynkowy.

 

Wspólnie na górę

Wielką zaletą wyciągu jest fakt, że jest on krzesełkowy i dwuosobowy. Jeśli więc nie przyjechaliście sami, lecz z partnerem/partnerką bądź grupą znajomych mniej czasu spędzicie czekając na innych. Górna stacja nazywa się Baba-Solisko. Długość wyciągu to ok. 900 m, zaś różnica wzniesień wynosi 170 metrów. W ciągu godziny z wyciągu może skorzystać ponad 1200 osób.

Wzdłuż wyciągu jest trasa zjazdowa o niebieskim stopniu trudności, czyli łatwa. Co ważne, trasa jest oświetlona, dlatego wyciąg czynny jest od 9.00 do aż 20.00. Do tego jest ona ratrakowana i – w razie potrzeby – sztucznie naśnieżana armatkami śnieżnymi.

 

Cennik podwójnego krzesełka

Z wyciągu Baba można korzystać na dwa sposoby. Albo posiadając wykupiony skipass ON Pilsko, o którym szerzej piszemy w tekście „Ośrodek Narciarski Pilsko”, albo nabywając karnet tylko na Babę. Jeden wjazd kosztuje 7 zł, dziesięć jednak już o wiele mniej, bo 40 zł. Dostępne są również skipassy czasowe.

 


Zobacz, jakie są obecnie warunki na stoku!

Przy wyciągu w Korbielowie zainstalowana jest kamera, która nieustannie przekazuje obraz na żywo. Jeśli chcecie zobaczyć widok na wyciąg wystarczy wejść na tę stronę.