Wyciąg Orczykowy Cypisek

Jeśli jesteście początkującymi narciarzami, wybieracie się na narty z kimś takim bądź chcecie pojeździć wraz z małymi dziećmi, kierując się na Pilsko skorzystajcie koniecznie z szerokiej, stale naśnieżanej, ratrakowanej i dobrze oświetlonej trasy, do której dostaniecie się wyciągiem orczykowym o nazwie Cypisek.

Wyciąg ma ponad 300 metrów długości, zaś różnica poziomów wynosi 46 metrów. Jest to stok północno-wschodni. Stacja dolna położona jest na 649 m n.p.m., górna na 695 m n.p.m. W ciągu godziny z wyciągu może skorzystać 567 osób.

Dzięki wyciągowi Cypisek dostaniecie się na trasę zaklasyfikowaną jako łatwa, idealną dla początkujących, dzieci i wszystkich tych, którzy chcą po prostu spokojnie pojeździć na nartach bądź snowboardzie. Pamiętajcie tylko, że wyciąg czynny jest od 9.00 do 18.00.


Jak dojechać do wyciągu Cypisek?

Wyciąg znajduje się przy ulicy Graniczna 12 w Korbielowie. Gdy wjedziecie od strony Żywca w ulicę Beskidzką, przejedźcie prosto przez skrzyżowanie (po prawej stronie będzie ulica Szczyrbok, którą dojedziecie do wyciągu krzesełkowego Baba) i znajdziecie się na ulicy Granicznej. Jeśli posiadacie nawigację, oto współrzędne GPS: N49° 33' 58'' E 19° 21' 01''. Przy dolnej stacji wyciągu powinniście bez problemu znaleźć miejsce na parkingu strzeżonym (jest płatny), wypożyczyć sprzęt, jeśli nie macie swojego oraz zjeść coś smacznego, gdy po śnieżnym szaleństwie poczujecie głód.


Cennik wyciągu Cypisek

Jeden przejazd kosztuje w sezonie 3 złote, warto jednak kupić karnet, wtedy zapłacicie 20 zł za 10 przejazdów albo 40 zł za 22 przejazdy. Jesteście ciekawi, jak wygląda obecnie wyciąg Cypisek z poziomu dolnej stacji? Zajrzyjcie na tę stronę.